SHKM Hodonín
Česká unie sportu žádá návrat dětí na tréninky
Česká unie sportu žádá návrat dětí na tréninky
Info
26.11.2020

V rámci postupného uvolňování protiepidemických opatření by se mohl vrátit organizovaný amatérský sport v pondělí 30. listopadu. A to včetně pravidelných tréninků dětí. Česká unie sportu vítá iniciativu Národní sportovní agentury, která hájí potřeby sportu v jednání o konkrétních podmínkách návratu. „Doporučujeme neotálet s otevřením sportovišť pro veřejnost, klidně i pro vyšší počet osob, pokud to bude v rámci jednoho týmu,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda ČUS.

autor:
Jan Hochman, ceskyhokej.cz
Sdílejte článek
 

Martin Vyrůbalík: Plně se ztotožňujeme s vyjádřením ČUS

Jsme sportovní hokejový klub. V momentální chvíli nás moc mrzí, že nemůžeme umožnit všem našim členům se věnovat tomu, co mají tak rádi. A proto se vedení SHKM Hodonín plně ztotožňuje s vyjádřením ČUS po jednání s Národní sportovní agenturou o rozvolnění opatření a povolení sportování ve vnitřních sportovištích jak pro mládež, amatérské sporty, tak i pro veřejnost.

Michal Kuba: Až to povolí, bude to jako bychom začínali zase od začátku

Jako trenér A-mužstva souhlasím s naším manažerem a panem Janstou. Doufám, že dostaneme zelenou a budeme moci opět hrát zápasy a trénovat co nejdřív. Až to povolí, bude to jako bychom začínali zase od začátku. Když to šlo, trénovali jsme na skupiny, potom se to přerušilo úplně a nemohli jsme dělat nic. Hráčům jsem řekl, ať se udržují aspoň individuálně. Od té doby čekáme, co bude. Doufáme, že od toho 30. listopadu to budeme moct znovu nakopnout a pokračovat tam, kde jsme skončili. Bude to ovšem velmi náročné.

Tibor Helísek: Věřím, že nás to z hlediska mentálního nastavení posune dál

Postupné uvolnění dřív nebo později nastane, takže věřím, že se brzo potkáme na sportovištích a budeme moci dělat to, co milujeme. Pokud to beru z pohledu trenéra, tak musíme být opatrní směrem k zatížení a zatěžování hráčů. Na druhou stranu věřím, že to k něčemu bylo a z hlediska mentálního nastavení nás to posune dál a ukáže nám to jiné přístupy a věci, které jsme doposud neviděli.


Celé stanovisko České unie sportu najdete v tiskové zprávě: Česká unie sportu o návratu dětí na tréninky: Ať se zvýší počet osob na třicet, říká Jansta.

další články
#TBT sezona 1990-91: Baník v Opavě sahal po bodu
Info
22.1.2021

Po 17denní přestávce pokračovala I. ČNHL 24. kolem a hokejisté Baníku hráli v sobotu 5. ledna 1990 v Opavě, která k post...
#TBT sezona 1990-91: V závěru roku porážka
Info
18.1.2021

Trenér Baníku Zdeněk Kepák dal příležitost všem hráčům (ze současného kádru chyběl jen dlouhodobě zraněný obránce Kuja),...
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Info
16.1.2021

Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně jako očkovací centrum proti koronaviru. Tuto možnost prověřoval přímo na místě v pátek odpoledne jihomoravský hejtman Jan Grolich.
TVS: V Šardicích vyrostla nová hokejová střelnice
Info
10.1.2021

Dvacet kilometrů od Hodonína v obci Šardice vznikla na konci minulého roku zbrusu nová hokejová střelnice se syntetickým...