SHKM Baník Hodonín
Bohužel už i na ZS Václava Nedomanského se rozpouští led
Bohužel už i na ZS Václava Nedomanského se rozpouští led
Info
26.10.2020

Zatím nikdo neví, kdy by se mohli na zimní stadiony opět vrátit sportovci a fanoušci. Podle všeho to ale vypadá, že do konce roku 2020 se návrat života na zimáky neuskuteční. Proto je z ekonomického hlediska nesmyslné udržovat ledovou plochu jen tak „pro nic za nic“. „V současném stavu jsou provozní náklady na týden provozu zhruba na třetině toho, co stojí týden provozu na začátku sezony, kdy se začíná ledová plocha tvořit,“ prozradil vedoucí hodonínského zimního stadionu Jan Prčík.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

„Když vyšlo nařízení, že na zimní stadion nikdo nesmí, dohodli jsme se s vedením Tezy, že tři týdny vydržíme. Teď, když vidíme, jaká je situace, a protože nevěříme, že se za dva nebo tři týdny opatření uvolní, jsme se rozhodli, že plochu rozmrazíme. Až se situace uklidní a ledové sporty dostanou opět zelenou, tak led znovu připravíme. Přichystat novou plochu bychom měli být schopni za 4-5 dnů,“ říká šéf zimáku.

„Obvolával jsem kluby Krajské ligy i 2. ligy a zjišťoval jsem situaci na jiných stadionech. Snad kromě Velkého Meziříčí, kde jsou specifické podmínky a kde led asi budu držet i nadále, už všude led rozpustili, nebo se k tomu chystají v nejbližších dnech,“ dodal Prčík.

Hokejisté A-týmu v minulém týdnu stihli dva společné skupinové tréninky, pak se vzhledem k nařízení vlády začali Drtiči připravovat individuálně. „Hráči dostali instrukce a v trénincích pokračují individuálně. Nic jiného nám v momentální situaci ani nezbývá. Všichni trénují sami a všichni čekáme na to, jak se situace vyvine, a hlavně na to, až se budeme moci sejít a trénovat pohromadě,“ říká manažer A-mužstva Martin Vyrůbalík.

Podle jeho slov je pokračování sezony v nedohlednu. „Ze svazu nemáme vůbec žádné informace, což je vzhledem k tomu, co se v České republice v souvislosti s koronavirem děje, naprosto pochopitelné. Nikdo z nás nemá ani nejmenší tušení, kdy a jestli vůbec bude sezona 2020-21 pokračovat. Nezbývá nám nic jiného, než čekat a udržovat se aspoň individuálním tréninkem,“ krčí rameny Vyrůbalík.

další články
Nováčkovská daň zaplacena. Baník nebyl horším týmem, doplatil na proměňování šancí
A-Tým
28.9.2022

Šancí byla spousta, jen to proměňování. Baník si na své první druholigové body musí počkat. V první třetině si zeleno-če...
Ukažte komu fandíte! Už na dnešním zápase bude otevřen Fanshop s úplně novou kolekcí fanouškovských předmětů
Info
28.9.2022

Sliby se mají plnit a proto se začátkem druholigové sezony bude už na dnešním utkání se Žďárem nad Sázavou připraven i n...
Den D je tady! Hokejisty Baníku čeká premiéra ve druhé lize, do Hodonína přijedou žďárské Plameny
A-Tým
27.9.2022

Dočkali jsme se. Po pro hráče nekonečné letní přípravě, téměř dvou měsících tréninků na ledě a osmi přípravných zápasech...