SHKM Hodonín
Drtiči uspěli na předávání cen Sportovec okresu Hodonín 2019
Drtiči uspěli na předávání cen Sportovec okresu Hodonín 2019
Info
15.2.2020

Ve čtvrtek večer se ve Veselí nad Moravou uskutečnilo slavnostní předávání cen nejlepším sportovcům okresu Hodonín. Během ceremoniálu byli si pro ceny přišlo i několik zástupců našeho klubu. Hokejisté A-týmu se umístili na třetím místě mezi kolektivy, druhým nejlepším trenérem okresu byl vyhlášen Tibor Helísek. Cenu pro nejlepšího krajánka obdržel Radek Kučeřík, speciální Cena předseda ČUS patřila Václavu Nedomanskému.

autor:
Jan Hochman, Libor Kopl
Sdílejte článek
 

Slavnostní vyhlášení tradiční ankety, jenž se po třech letech uskutečnilo ve Veselí nad Moravou, opanoval mezi muži atlet, ale v minulosti také útočník SHKM Hodonín Filip Sasínek. Známý běžec zvítězil v hlavní mužské kategorii a zároveň se stal i sportovním sympaťákem roku.

Zatímco Sasínek už patří mezi stálice regionu, mezi nejlepší kolektivy se rok od svého vzniku poprvé dostal seniorský tým SHKM Hodonín. Drtiči při své premiéře ovládli Krajskou ligu jižní Moravy a Zlínska. Pro cenu si přišel letošní kapitán týmu Petr Peš v doprovodu týmového manažera Martina Vyrůbalíka.

„Nesmírně si tohoto ocenění vážíme. Už jen proto, že v okresu Hodonín je spoustu kvalitních kolektivů. Největší poděkování za to, že jsme tuto cenu dostali, patří realizačnímu týmu a hráčům,“ řekl Martin Vyrůbalík.

Za práci s mládeží byl rovněž oceněn trenér veslování Stanislav Běloch a hokejový kouč Tibor Helísek. „Ocenění si vážím. Je to zhodnocení mojí práce. Spoustu věcí se snažíme dělat trošku jinak, takže věřím, že jsme na dobré cestě,“ věří Tibor Helísek.

Krajánkem roku se stal hokejista Radek Kučeřík. Hodonínský odchovanec, který nyní působí v zámoří, kde hraje za tým Saskatoon Blades, se fanouškům představil na mistrovství světa dvacítek v Ostravě. Za oceán k legendárnímu Václavovi Nedomanskému putovala i cena předsedy okresního sdružení České unie sportu.

Sportovec okresu Hodonín za rok 2019

Muži: 1. Filip Sasínek (atletika, AK Hodonín), 2. Václav Baldrián (veslování, VK Hodonín), 3. Ondřej Krúpčik (biketrial, Biketrial Kyjov)

Ženy: 1. Iveta Vacenovská (stolní tenis, SKST Stavoimpex Hodonín), 2. Marie Bušinová (atletika, AK Kyjov), 3. Veronika Pavková (moderní gymnastika, SK MG Veselí nad Moravou)

Kolektiv (seniorský tým): 1. Družstvo žen SKST Hodonín (stolní tenis), 2. Tým mužů Jiskra Kyjov (basketbal), 3. TÝM MUŽŮ SHKM HODONÍN (lední hokej)

Kolektiv (mládežnický tým): 1. Mladší žáci FK Hodonín (fotbal), 2. Družstvo mladších žáků TJ Sokol Hodonín (zápas), 3. Starší žákyně Sokol Vracov (národní házená)

Chlapci: 1. Jakub Podkalský (fotbal, FK Hodonín), 2. Jakub Šimčík (zápas, TJ Sokol Hodonín), 3. Matěj Martinec (atletika, AC Čejkovice), další ocenění: Štěpán Brhel (stolní tenis, SKST Hodonín), Adam Ilčík (karate, SHIN-MU Hodonín), Jakub Krásný (plavání, OSP Hodonín), Matěj Vojtek (judo, Judo Veselí nad Moravou), Adam Tomeček (kanoistika, SK Veselí nad Moravou), Jindřich Morávek (stolní tenis, Jiskra Strážnice), Lukáš Andrle (biketrial, Biketrial Kyjov)

Dívky: 1. Tereza Ištoková (hokejbal, HBK Kyjov), 2. Kateřina Nováková (karate, Karate Klub Kyjov), 3. Lucie Korvasová (in-line rychlobruslení, IN-LINE Veselí), další ocenění: Alžběta Vaněčková (cyklotrial, Biketrial Veselí nad Moravou), Natálie Zálešáková (veslování, VK Hodonín), Sára Drexlerová (házená, HK Hodonín), Nelly Kuryviálová (karate, ŠIN-MU Hodonín), Veronika Kožíšková (sportovní aerobic, Aerobic centrum Kyjov), Justýna Waldhansová (fitness, Taneční studio Graceful), Iva Antlová (biketrial, Biketrial Kyjov)

Sportovní akce roku: 1. Mistrovství ČR družstev mužů a žen v atletice (AK Hodonín), 2. 36. ročník Na kole regionem Kyjovského Slovácka (cyklistika, Sokol Dacom Pharma Kyjov), 3. Veselí v pohybu (různé sporty, Veselí v pohybu)

Trenér okresu: 1. Petr Fiala (karate, Karate Klub Kyjov), 2. TIBOR HELÍSEK (lední hokej, SHKM Hodonín), 3. Stanislav Běloch (veslování, VK Hodonín)

Sympaťák roku: Filip Sasínek (atletika, AK Hodonín)

Osobnost okresu: Jaroskav Miklenda (fotbal, lední hokej, Veselí nad Moravou)

Krajánek roku: RADEK KUČEŘÍK (lední hokej, Saskatoon Blades)

Cena za záchranu života: Michal Zdražil (kuželky, KK Hodonín), Radovan Kadlec (kuželky, KK Hodonín)

Cena předsedy: VÁCLAV NEDOMANSKÝ (lední hokej)


další články
SHKM Hodonín zve na přednášku Oldřicha Kališe
Info
18.2.2020

SHKM Hodonín ve spolupráci se ZŠ Hodonín, Mírové náměstí pořádá v pořadí třetí přednášku, tentokrát s regionálním trenér...
Termínová listina playoff Krajské ligy 2020
A-Tým
18.2.2020

Už příští týden začíná vrchol letošní krajské soutěže. Do playoff postoupí tradičně nejlepší osmička, která si to ve vy...
Jak vypadá situace v tabulce Krajské ligy před posledním kolem?
A-Tým
17.2.2020

Čtvrteční dohrávka a pak o víkendu poslední šestadvacáté kolo. Základní část už opravdu míří do finiše a situace ve stře...
Jiří Sedlák: V obraně hrajeme velmi lehkovážně
A-Tým
16.2.2020

Univerzál. Dnes už to nebývá úplně častým jevem, ale pár takových hráčů ve většině týmů najdeme. Jedním z nich je i Jiří...