SHKM Hodonín
Tomáš Račický: Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony
Tomáš Račický: Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony
A-Tým
13.1.2020

Čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Račický se do mateřského oddílu vrátil v polovině listopadu po dlouhých deseti letech, během kterých prošel spoustou klubů. Od té doby odehrál za Baník sedm zápasů, v nichž si připsal jedenáct kanadských bodů. Přes tuto dobrou bilanci není urostlý forvard se svými výkony úplně spokojen. „Popravdě spokojený moc nejsem. Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony, na které jsem byl z předešlých sezón zvyklý,“ říká nositel dresu s číslem šedesát jedna.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tomáši, trenér po utkání s Brumovem-Bylnicí přiznal, že tak těžký zápas nečekal. Jak jsi viděl duel s Valachy ty?

Myslím si, že nikdo z nás nečekal, že to bude tak těžký zápas. Brumov byl velice nepříjemný soupeř. Měli tým složený z mladších hráčů, kteří hodně bruslili a nebáli se nás napadat.

V 15. minutě jste vedli 2:0, do kabin se ale šlo za stavu 2:3 pro hosty. Nepřišlo po dvou gólech k podcenění soupeře?

Podle mého názoru k podcenění soupeře nedošlo. Brumov nás tlačil v našem pásmu, v první třetině byl rychlejší a aktivnější, a díky dobrému důrazu před naší bránou jim tam něco spadlo.

Do zápasu jste šli jen s pěti obránci. Ovlivnil tento fakt nějak vaši hru?

Nemyslím si, že by to nějak ovlivnilo naši hru.

Od druhé třetiny ses posunul na křídlo prvního útoku, což prakticky ihned začalo nést své ovoce. Jak se ti s netradičními spoluhráči hrálo?

Alda s Pešákem (Aleš Dufek a Petr Peš, pozn. red.) jsou podle mého názoru jedni z nejlepších hráčů v této lize. Hrálo se mi samozřejmě skvěle, jsem rád, že jsme dokázali zvítězit i díky gólům, které jsme spolu vykombinovali.

Na konci druhé třetiny jsi zvyšoval svou druhou letošní brankou na 5:3. Jak se gólová akce zrodila?

Aleš zatáhnul puk do útočného pásma, kde se s Pešákem na úrovni kruhů překřížili a upoutali tím pozornost brumovských hráčů. Já jsem si jen najel před bránu, kde jsem byl úplně sám a dostal jsem od Pešáka přesnou žabičku na hokejku a tahem to vystřelil na bránu.

Závěr byl hodně nervózní a napínavý. Možná až zbytečně, souhlasíš?

Závěr utkání mohl probíhat mnohem klidněji a bez zbytečných faulů, kterých jsme se dopustili. Naštěstí to ale dopadlo dobře a dokázali jsme utkání dotáhnout do vítězného konce.

V posledních zápasech pravidelně boduješ. Proti Brumovu jsi zapsal celkem tři body. Jak jsi se svými výkony spokojený?

Popravdě spokojený moc nejsem. Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony, na které jsem byl z předešlých sezón zvyklý. Postupně bych na ty výkony chtěl navázat a být větším přínosem pro tým.

V tomto týdnu vás čekají dva těžké zápasy, nejprve na ledě rozjeté Kroměříže, pak v neděli doma hostíte Ostroh. Co by mohlo na tyto soupeře platit?

Budou to určitě náročné zápasy, do kterých budeme muset nastoupit s nasazením a hrát odpovědně zezadu, bez zbytečných chyb. Věřím, že můžeme zvítězit v obou utkáních.

Děkuji za rozhovor.

další články
#TBT: Hokejisté Baníku po 28 letech postoupili do první ligy
#tbt
17.10.2020

V sezoně 1987-88 skončili hokejisté Hodonína druzí a vysněná kvalifikace o postup do první ligy jim utekla o sedm bodů. ...
Video: Patnáct nových cviků v Zásobníku cvičení mladých Drtičů
Info
14.10.2020

Stejně jako na jaře nemůžeme pro tuto chvíli trénovat společně. Proto se trenéři SHKM Hodonín rozhodli natočit pro hrá...
Michal Kuba: Když budeme dál poctivě pracovat, tak se budeme ještě zlepšovat
Info
13.10.2020

Jeho svěřenci vlétli do letošního ročníku Krajské ligy jako uragán. Po čtyřech odehraných zápasech mají jako jediní plný...
Vít Černohous se probojoval do finále ankety „Díky, trenére“
Info
13.10.2020

Ačkoliv hráčskou kariéru pověsil Vít Černohous již definitivně na hřebík, u hokeje zůstal dál. A to je dobře. Čtyřiadvac...