SHKM Hodonín
V neděli do Hodonína zavítá tým HC Štika Rosice
V neděli do Hodonína zavítá tým HC Štika Rosice
A-Tým
9.11.2019

Krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje běží na plné obrátky a o víkendu je na programu již 9. kolo. Soupeřem hodonínských Drtičů, kteří stále nemohou najít svou optimální formu, budou rosické Štiky, které vede zkušený trenér Jiří Rech.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Sezona 2019/2020 bude pro tým HC Štika Rosice již sedmým ročníkem v KLM od návratu tamního týmu na hokejovou mapu. Minulá sezona byla ze strany Štiky nepovedená, se ziskem pouhých deseti bodů skončila v tabulce poslední. Letošní ročník mají Rosice rozehraný o poznání lépe a aktuálně se pohybují na hranici postupu do playoff se ziskem devíti bodů, což je jen o bod méně než získaly v celém loňském ročníku. Štika se může spolehnout na pomoc mladých hráčů, kteří v Brně studují a zároveň nastupují v univerzitní lize za tým Masarykovy univerzity.

Hned v prvním kole zajíždělo na rosický stadion zřejmě nejlepší mužstvo soutěže, Velké Meziříčí. Pro domácí to byla tedy tvrdá zkouška hned na úvod soutěže. Nutno říct, že se s tím domácí Rosice porvaly velmi statečně a v utkání bohatém na góly byly pro svého soka rovnocenným soupeřem. Zkušenost byla ovšem na straně HHK a po výsledku 5:9 odcházely Rosice z ledu poraženy.

K druhému utkání cestovala rosická Štika na led Vyškova kde je čekal tým Březiny. Ani v tomhle případě nevyšel tým z Rosic z utkání jako vítěz. Na první body si svěřenci trenéra Jiřího Recha museli počkat až do třetího kola a zápasu proti Uničovu. Štika sehrála dobrý zápas a proti silnému soupeři vybojovala dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech.

Zatím poslední utkání, které rosická Štika sehrála, byl duel proti výběru Boskovic. Papírové předpoklady se naplňovaly po celou dobu utkání a boskovická Minerva si dokráčela k pohodovému vítězství 6:2. Jediným střelcem Rosic byl dvoubrankový Úlehla.

Za Rosice v letošním ročníku nastoupilo již 30 hráčů. Tím nejvíce bodujícím a zároveň nejlepším střelcem je s osmi body Patrik Říčka (5+3). Trenér Jiří Rech se dále může spolehnout na body Adama Strakoše (2+4), Lukáše Kožára (3+2) a Tomáše Krejčího (1+4). Nejproduktivnějším obráncem týmu je Štěpán Kučera se třemi body za tři přesné zásahy.

Loňské vzájemné zápasy vyzněly jednoznačně pro Hodonín. V prvním vzájemném duelu přejeli domácí borci Štiku poměrem 13:2 aby v odvetě na rosickém ledě znovu svého soupeře porazili, tentokrát 6:3. Baník bude chtít odčinit porážku v Uherském Ostrohu a navázat na domácí výhru proti Kroměříži. Vzhledem k postavení v tabulce se jedná o důležitý zápas a Baník by potřeboval bodovat, aby se opět přiblížil osmé příčce zaručující postup do playoff.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Směřička, Crlík, Rýpar, Veselský, Sedlák, Novotný, Weber - Kuba (A), Peš (C), Sajdl (A) - Dufek, Tomi Venclík - Vacula, Chalupa, Výmola - Zapletal.

HC Štika Rosice: Holub (Čížek) - Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Pospíšil, Varholík, Malý, Krejčí, Dufala, Kůst, Vlašín, Kazlepka, Svatuška, Heža, Čtvrtníček

Rozhodčí

Daniel Reich - Jiří Nechvátal, David Paul.

další články
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
21.5.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...
FOTO+VIDEO: Žáci dnes zahájili letní přípravu
Info
18.5.2020

V pondělí 18. května odstartovala na hřišti v Rybářích suchá příprava ročníkům 2011 (4. třída) až 2006 (starší žáci). „K...