SHKM Hodonín
FOTO+VIDEO: Starosta Libor Střecha přijal vítěze Krajské ligy na hodonínské radnici
FOTO+VIDEO: Starosta Libor Střecha přijal vítěze Krajské ligy na hodonínské radnici
A-Tým
13.5.2019

Hokejisté A-týmu SHKM Hodonín navštívili v pondělí 13. května hodonínskou radnici. Starosta města Libor Střecha je pozval, aby jim pogratuloval k vítězství v Krajské lize a poděkoval za příkladnou reklamu klubu i města. „Jménem svým, jménem zástupců města, a věřím, že i jménem většiny obyvatel města Hodonína, děkuji hráčům za to, co v sezoně 2018-19 dokázali. Za to, že do Hodonína vrátili hokejového ducha a dokázali, že město opět žilo hokejem,“ řekl v úvodní řeči hodonínský starosta Libor Střecha, kterého jsme požádali o krátký rozhovor.

autor:
Jan Hochman, Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Na radnici dorazila většina hráčů i zástupci klubu, kteří předali starostovi Hodonína hraný dres podepsaný všemi hráči A-týmu SHKM Hodonín. Po krátké úvodní řeči pana Libora Střechy proběhl slavnostní přípitek a následně také společné focení i s pohárem pro vítěze Krajské ligy 2018-19.

Krátké setkání Drtičů se starostou a dalšími zástupci města, místostarostou Ladislavem Ambrozkem a radním Ondřejem Fialíkem, se neslo ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře. Vedení klubu děkuje panu starostovi za pozvání a váží si podpory, kterou město hodonínskému hokeji poskytuje.

Libor Střecha: Je to obrovský úspěch pro klub i pro město Hodonín

Pane starosto, co říkáte na úspěch hokejového týmu mužů SHKM Hodonín, který ve své historicky první sezoně hned ovládl Krajskou ligu a získal pohár pro vítěze?

Je to samozřejmě obrovský úspěch pro klub i pro město Hodonín. Všem hráčům, trenérovi, realizačnímu týmu i vedení klubu k tomuto úspěchu moc gratuluji. Získat hned v první sezoně mistrovský titul je pro všechny určitě hodně zavazující ale zároveň je to výborný počin pro budoucnost hodonínského hokeje a výchovu mladých hráčů.

Děti vidí své vzory a následně mají o to větší motivaci. Mohli nasát skvělou atmosféru na zápasech, která s postupem sezony stoupala společně s počty diváků, kteří na zápasy chodili. Atmosféra na tribunách v zápasech playoff dala vzpomenout a hodně připomínala první polovinu devadesátých let, kdy Baník hrál nejlepší hokej, a celé město hokejem žilo. Opět se jen potvrdilo, že Hodonín je hokejové město.

Jste hokejovým fanouškem? Byl jste se na některém zápase Baníku podívat osobně?

Fanouškem hokeje určitě jsem, ale je pravda, že aktivní fanouškovská léta jsem prožíval zejména v době před tou smutnou kapitolou hodonínského hokeje, než se ze stadionu na dlouhé roky stala tržnice. V době, kdy za Baník nastupoval současný kouč národního týmu Miloš Říha, tak to jsem byl opravdu pravidelným návštěvníkem.

Přiznám se, že letos jsem byl jen na pár zápasech A-týmu SHKM. Byl jsem se podívat na zápasech základní části i na playoff. Tu skvělou atmosféru, která na zápasech panovala, jsem nasál a moc se mi to líbilo.

Hodonín je už dlouhé desítky let hokejovým městem, což potvrdily vysoké návštěvy na zápasech krajské ligy. Vrcholem sezony žil velký počet fanoušků v Hodoníně i širokém okolí. Hokejisté SHKM dělají městu skvělou reklamu, souhlasíte?

Určitě ano a také jsem za to hráčům, celému týmu i funkcionářům klubu jménem mým i jménem občanů města poděkoval. Jelikož jsem sám aktivně sportoval, tak vím, jak těžké a složité je, udržet si konstantně dobrou výkonnost a motivaci. Týmu SHKM se letos podařilo něco, za co si zaslouží uznání.

Co přejete hodonínskému hokeji do příštích let?

Hokejisté si vítězstvím v Krajské lize nasadili laťku hodně vysoko. Obecně ale přeji hodonínskému hokeji, aby se mu dařilo. Aby na zápasy chodilo co nejvíce fanoušků, kteří se budou hokejem dobře bavit. Přál bych si také, aby se v Hodoníně hrála v rámci možností, co nejvyšší soutěž, která by bavila hráče i fanoušky a která by dávala nějaký smysl.

Hráčům bych popřál hlavně pevné zdraví, ať je hokej stále baví, ať jim dělá radost a aby oni mohli dělat na oplátku radost svým fanouškům.

Kompletní fotogalerii najdete ZDEdalší články
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
21.5.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...
FOTO+VIDEO: Žáci dnes zahájili letní přípravu
Info
18.5.2020

V pondělí 18. května odstartovala na hřišti v Rybářích suchá příprava ročníkům 2011 (4. třída) až 2006 (starší žáci). „K...