SHKM Baník Hodonín
Omlazený B-tým v prvním přípravném zápase neskóroval a podlehl Blansku 0:3
Omlazený B-tým v prvním přípravném zápase neskóroval a podlehl Blansku 0:3
A-Tým
19.8.2022

S celkem pěti úplnými nováčky, z nichž nejstarší byl osmnáctiletý Viktor Běhůnek a nejmladší teprve šestnáctiletý Jakub Mládek, nastoupil hodně proměněný, a hlavně omlazený tým B-týmu SHKM, do svého prvního přípravného utkání. Domácí se trápili střelecky, a i když na blanenskou branku vyslali téměř třicet střel, žádná z nich si cestu do sítě nenašla. Hosté, kteří přijeli se všemi oporami z minulé sezony, byli v zakončení o něco úspěšnější a po gólech Krále, přesilovkové trefě Antoňů a gólu do prázdné branky z hole Jaroslava Hanzlíka, vyhráli v prvním přípravném utkání na hodonínském ledě 3:0.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
Příprava, pátek 19.8.2022
SHKM Baník Hodonín - Dynamiters Blansko HK
HOM
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
BLA
Branky a nahrávky: 33. Král (Šmahel), 53. Antoňů M. (Berka M.), 58. Hanzlík. Rozhodčí: Wolf - Chramosta, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 29:35. Diváci: 182. Průběh utkání: 0:3.
Běhal (32. Mládek) - Rýpar, Zlámal, Crlík, Běhůnek, Vyrůbalík, Kytlica - Huňady J., Pospíšil, Bauer - Janás, Tomi, Polák - Rákoczy, Matuškovič, Běloch. Trenér: Michal Kuba.
Šenk / Sedláček - Němec, Verner, Berka P., Antoňů M., Hussein, Hanzlík, Antal, Jílek, Berka M., Král, Grünwald, Müller, Malý, Šmahel, Kubíček, Kuběna.

Komentář k zápasu

První třetina nabídla plno nepřesností na obou stranách, ale také šance. Ani jeden z týmů ale v první dvacetiminutovce skórovat nedokázal. Skóre se tak měnilo až sedm minut před koncem druhé části.

Domácí obrana dala hostujícímu Matouši Královi až moc prostoru, ten si z rohu vyjel až na hranici kruhu a střelou nad lapačku vymetl horní roh Mládkovy branky. Mladý hodonínský golman v premiérovém utkání za muže udržel čisté konto jen 99 vteřin, ve zbytku druhé části ale předvedl i několik dobrých zákroků, díky kterým byl po dvou třetinách stav 0:1.

Domácí se v zakončení dál trápili, a tak přišel ve dvaapadesáté minutě trest v podobě druhé blanenské trefy. V přesilové hře vypálil od modré Marek Antoňů a puk skončil až za Mládkem, který puk přes shluk těl uviděl až v síti.

Tři minuty před koncem třetí třetiny to domácí zkusili v šesti, ale risk bez brankáře jim nevyšel. Opuštěnou domácí branku bez problémů trefil Jaroslav Hanzlík a upravili skóre na konečných 0:3.

Aspoň trochu si náladu Baník spravil až v nájezdech, ve kterých zvítězil 2:0. I přes prohru si mladý tým vysloužil děkovačku od věrných „Hodoňáků“. Další přípravný zápas odehraje B-tým až v úterý 6. září, kdy do Hodonína dorazí nedaleká Břeclav.

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
První přípravný zápas nedopadl sice vítězně, ale ukázal nám věci, na kterých budeme muset pracovat. Soupeř dneska zaslouženě vyhrál. Máme v kádru hodně kluků, kteří v minulých letech nedostávali tolik prostoru, a teď by to na nich mělo stát. Bude to chtít chvilku času, protože nejsou tolik vyhraní. Pak tam máme hodně kluků, kteří došli z dorostu, ti musí teprve nabrat zkušenosti s mužským hokejem. I když je to „jen“ kraj, ten skok je obrovský. No… čeká nás spousta práce a trpělivosti to do kluků dostat, ale od toho jsme tady. Věříme a uděláme všichni všechno proto, aby se nám to podařilo. Dneska bych vyzvedl oba naše golmany, jak Adam tak Kuba předvedli super výkon.

Fotografie ze zápasu

další články
Fotoreportáž: Univerzitní hry 2023 v Lake Placid očima Štěpána Kučery
A-Tým
28.3.2023

Americké městečko s necelými dvěma a půl tisíci obyvateli dostalo jméno podle nedalekého stejnojmenného jezera Lake Plac...
Starší žáci zakončili sezonu šestým místem na Memoriálu bratří Vincourů v Českém Těšíně
Info
27.3.2023

Poslední březnový víkend roku 2023 patřil na zimním stadionu v dalekém Českém Těšíně pátému ročníku Memoriálu bratří Vin...
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci z...