SHKM Baník Hodonín
Výrazně oslabený Baník nestačil na Techniku Brno, která potvrdila roli favorita a odváží si tři body
B-Tým
4.2.2023

B-tým zeleno-černých nastupoval do 21. kola Krajské ligy můžu proti brněnské Technice pouze s deseti hráči do pole. Drtiči dokázali se svým soupeřem držet krok dvě třetiny, po kterých svítil na světelné tabuli stav 2:4 pro hosty. Ovšem v poslední dvacetiminutovce již začaly Baníku docházet síly a Technika završila utkání s celkovým výsledkem 3:8. Za hosty se čtyřmi góly blýskl snajpr Petr Jurča, pro kterého to byla již 39. branka v 19. utkání sezony.

VSK
Branky a nahrávky: 5. Charvát K. (Sedlák, Matuškovič), 28. Běloch (Huňady, Výmola), 59. Charvát K. - 7. Jurča (Dufek), 21. Stehlík (Jurča, Benýšek), 27. Jurča (Stehlík, Svatuška), 35. Mokrohajský, 44. Jurča (Stehlík), 45. Boček (Račický, Tomaník), 54. Jurča (Věžník, Dufek), 55. Benýšek (Jurča, Stehlík). Rozhodčí: Šiška - Bačák, Olšar. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 28:37. Diváci: 165. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:8, 3:8.
Zollpriester (41. Luner) - Flamík (A), Výmola, Crlík - Matuškovič, Filásek, Huňady, Běloch, Kuba (A), Sedlák (C), Charvát K. Trenér: Michal Kuba.
Alexa (Skoupý) - Fojt, Věžník, Úlehla, Dufek (C), Rosendorf, Strýček, Kubica - Mokrohajský, Tomaník, Boček, Hroudný, Benýšek, Jurča (A), Hledík, Svatuška, Stehlík, Račický (A). Trenér: Jiří Rech.

Komentář k zápasu

Domácí šli do utkání proti jasnému lídrovi soutěže v hodně zdecimované sestavě, trenéři měli k dispozici jen dvanáct hráčů včetně dvojice brankářů. O favoritovi dnešního duelu tak ještě před úvodním hvizdem nebylo sebemenších pochyb.

Baník v úvodu přečkal přesilovku soupeře a v páté minutě sám překvapil favorita zápasu vedoucí brankou. Hostující obrana byla příliš laxní po Sedlákově nahození, po kterém se k puku dostal Kryštof Charvát, jenž střelou pod vyrážečku překonal z postoje rozhozeného Alexu a poslal zeleno-černé do vedení.

Z něj se ale domácí lavička radovala jen necelé tři minuty. Nestárnoucí Petr Jurča se kolem pravého mantinelu protáhl postupně kolem tří hodonínských hráčů a zblízka poslal kotouč za Zollpriestera. První část tak skončila slibným nerozhodným stavem 1:1.

Od druhé části se ale logicky začalo projevovat, že Brňané hrající na tři kompletní formace, získávají herní a hlavně silovou převahu. Domácím nepomohlo ani to, že hned po jedenácti vteřinách inkasovali, Brňany poprvé v utkání poslal do vedení Ondřej Stehlík.

V šestadvacáté minutě to bylo už o dva góly a to po druhém přesném zásahu Petra Jurči v dnešním utkání. Baník na tuto trefu rychle odpověděl snižující trefou Václava Bělocha, jehož střela překvapila Alexu. Do kabin se podruhé šlo nakonec za stavu 2:4, čtvrtou branku Techniky přidal Róbert Mokrohajský.

Do poslední třetiny nahradil Zollpriestera v hodonínské brance Luner, kterého „stylově“ přivítali v zápase v čase 43:24 Petr Jurča, který zkompletoval hattrick, a o necelou minutu a půl i Jan Boček, jenž navyšoval náskok Brna už na 6:2 pro hosty.

Petr Jurča ve čtyřiapadesáté minutě ukázal, proč je nejlepším střelcem ligy, když svým čtvrtým dnešním a celkově již devětatřicátým gólem v sezoně zvyšoval na 7:2 a když o minut později přidal osmý zásah Techniky Benýšek, bylo to už o šest gólů.

Poslední gólové slovo měli nakonec domácí. Chybu v rozehrávce potrestal Kryštof Charvát, který kosmeticky upravil skóre na konečných 3:8 z pohledu zeleno-černých.

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
Chtěl bych klukům poděkovat za bojovnost a odvedenou práci. I když jsme nakonec prohráli vysoko, byli jsme dvě třetiny na dostřel. Dobře jsme bránili a drželi střední pásmo. Těžili jsme z brejkových situací. Hráli jsme jen v deseti lidech, z toho ze stabilního kádru bylo jen sedm lidí, takže jsme si mákli.