SHKM Baník Hodonín
Trenér brankářů František Krejčiřík oslaví sedmdesát let
Trenér brankářů František Krejčiřík oslaví sedmdesát let
A-Tým
25.2.2011

František Krejčiřík, bývalý skvělý hokejový brankář Dubňan a Dukly Hodonín, obdržel na Plese sportovců Ocenění za celoživotní sportovní reprezentaci města Hodonína.

autor:
David Sasínek
Sdílejte článek
 
Pro Františka Krejčiříka je lední hokej celoživotní sportovní láskou.

Svoji hokejovou kariéru zahájil Krejčiřík, který v úterý osmého března oslaví sedmdesát let, v Jiskře Staré Město, kde působil až do roku 1960. Část kariéry spojil své hokejové služby s dresem Dukly Hodonín. Nejdelší a nejlepší hokejová léta ale prožil v dresu Dubňan, branku Baníku hájil neuvěřitelných jedenáct sezon.

Krejčiřík byl vždy oporou svého týmu, a to nejen svými výkony a profesionálním přístupem k hokeji, ale i svým nesmírnou bojovností a příkladným kamarádstvím. Pro všechny soupeře představoval vždy velmi těžkou překážku.

Po ukončení hráčské kariéry se Krejčiřík s typickou zodpovědností a zarputilostí vrhnul do trenérské činnosti, kdy své bohaté brankářské zkušenosti začal předávat mladším hokejistům. Ve své trenérské činnosti pokračuje i v současné době jako trenér mladých hokejových brankářů SHKm Hodonín.

„Bez návštěvy hodonínského zimního stadionu ani hokeje si nedokážu představit žádný den. Nejvíce radosti mně ale dělají mladí svěřenci. Práce s nimi mě naplňuje,“ řekl František Krejčiřík.

.

Hodonínský Deník

další články
Baník dorazí na jih Moravy prověřit bruslaři z Havlíčkova Brodu
A-Tým
7.2.2023

Už dnes v podvečer se hokejisté Baníku představí v dalším druholigovém utkání. Po týdnu volna se zeleno-černí opět vrhno...
Výrazně oslabený Baník nestačil na Techniku Brno, která potvrdila roli favorita a odváží si tři body
Info
4.2.2023

B-tým zeleno-černých nastupoval do 21. kola Krajské ligy můžu proti brněnské Technice pouze s deseti hráči do pole. Drti...