SHKM Hodonín
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do Břeclavi zamíří největší talenti světového hokeje. V nominaci české osmnáctky nechybí ani obránce Vítkovické juniorky a odchovanec SHKM Hodonín Matěj Prčík, který se tak kousek od svého rodiště představí na jednom z nejkvalitnějších mládežnických turnajů světa. Povede se Matějovi navázat na parádní výkon z přípravného utkání s USA?

autor:
Jan Hochman, foto: Jan Beneš
Sdílejte článek
 

Ještě před startem Hlinka Gretzky Cupu odehráli svěřenci trenéra Jakuba Petra přípravný duel s Američany. Naši mladíci drželi se zámořským celkem krok do poloviny poslední části, kdy byl stav nerozhodný 2:2. Závěrečná desetiminutovka ale vyšla lépe soupeři, který třemi góly rozhodl o svém vítězství 5:3.

Pod oba vstřelené góly české reprezentace byl podepsán hodonínský odchovanec. Nejprve v čase 37:48 jeho střelu od modré tečoval spoluhráč Jecho, na začátku poslední periody se nadějný zadák sám postaral o vyrovnání.Dnes, tedy v pondělí 2. srpna zahájí česká reprezentace turnaj prvním ostrým zápasem, ve kterém se od 19:00 hodin střetnou Lvíčata v břeclavské Fosfa Aréně se Švýcarskem. V úterý 3.8. je čeká duel s Finskem (19:00) a základní skupinu zakončí Petrovi svěřenci ve středu 3. srpna utkáním s Ruskem (19:00).

Všechny "břeclavské" zápasy turnaje můžete sledovat zdarma na Hokejka TV.


další články
Foto: Oblíbená náborová akce opět sklidila mezi dětmi i rodiči velký úspěch
Info
22.9.2021

Devátý díl celostátní náborové akce Týden hokeje je za námi. Už tradičně na ledové ploše hodonínského zimního stadionu u...
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...