SHKM Hodonín
Petr Peš: Začali jsme to honit až za stavu 2:5
Petr Peš: Začali jsme to honit až za stavu 2:5
A-Tým
11.3.2019

Hodonínští hokejisté po jedenadvaceti zápasech poznali hořkost porážky. Ve třetím semifinále s Uherským Ostrohem zvládli hosté lépe dramatické nájezdové rozuzlení a připsali si první semifinálový bod. Série se tak za stavu 2:1 pro Baník stěhuje zpět na soupeřovu půdu. „Víc, než to, že jsme o přišli vítěznou šňůru, mě mrzí, že jsme nedokázali ukončit semifinálovou sérii, která může být ještě hodně náročná,“ říká nejproduktivnější hráč soutěže Petr Peš.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Petře, od samého začátku třetího semifinále jste tahali za kratší konec a soupeř byl vždy o něco málo lepší. V čem byl tento zápas jiný než ty předchozí?

Nejspíš našim přístupem. Hosté přijetí s tím, že nemají co ztratit. Dali do utkání vše, povedl se jim začátek zápasu a minimálně půl utkání byli lepším mužstvem. My jsme to začali honit až za stavu 2:5, což není dobře.

Po druhé třetině to nevypadalo moc dobře a prohrávali jste o dvě branky. Co bylo potřeba změnit do poslední části abyste mohli pomýšlet na vítězství?

Chtělo to se začít lépe pohybovat a hrát zodpovědněji v obraně. Dát kontaktní gól a čekat, že se nějaká z šancí zužitkuje.

Uherský Ostroh je velmi dravé a agresivní mužstvo. V utkání vás dokázali dobře napadat a kazit vaši rozehrávku…

To souviselo s tím naším pohybem, proto byli u všeho dříve. Z toho plynuly chyby v rozehrávce a zbytečné ztráty puků.

Rozhodčí vám neuznali dvě vstřelené branky. První kvůli ofsajdu a druhou v prodloužení kvůli nedovolenému bránění brankáře. Jak jsi tyhle situace viděl ty?

První neuznaný gól podle mě rozhodčí posoudili správně. Ofsajd to asi byl, Kuča (Zdeněk Kučera pozn. red.) nestihl vrátit nohu na modrou čáru a Sajdlík (Jakub Sajdl pozn. redakce) přebíral puk ve středním pásmu. U neuznané branky v prodloužení si myslím, že rozhodčí udělali chybu. Hráči Ostrohu odjížděli se svěšenými hlavami na střídačku a vůbec neprotestovali. Nakonec neuznal gól a ani nevylučoval, což nechápu protože ten souboj byl před brankovištěm.

Jak moc náročné je playoff krajské ligy? Základní část se hraje převážně jednou týdně, ale playoff každý druhý den…

Cítit to je, ale mně osobně to vyhovuje víc než jeden zápas týdně. Navíc nemám žádná zranění, takže na tři pětky se to zvládnout dá.

Vaše úctyhodná vítězná série se zastavila na čísle 21. Nemrzí to o to víc, že skončila zrovna v pro vás rozhodujícím zápase semifinále a to ještě po samostatných nájezdech?

Víc, než to, že jsme o přišli vítěznou šňůru, mě mrzí, že jsme nedokázali ukončit semifinálovou sérii, která může být ještě hodně náročná

Nemyslíš si, že by mohl mít Ostroh před dalším utkání určitou výhodu? Přeci jen, dokázali vás porazit na domácím ledě a další zápas se odehraje v Uherském Ostrohu…

To si nemyslím. Stále jsme ve výhodě my. Bude to úplně jiný zápas a já věřím, že se na to nachystáme mnohem lépe. Nemoci, které nás trápily včera, odejdou a budeme nachystaní na sto procent.

Děkuji za rozhovor.

další články
Potvrzeno! Trenér Jan Prčík bude pokračovat na lavičce A-týmu SHKM!
Info
20.5.2019

Hokejisty A-mužstva SHKM Hodonín bude i v příští sezoně vést Jan Prčík. Zkušený kouč dovedl tým kolem kapitána Zdeňka Ku...
Sraz hráčů juniorského týmu
Info
20.5.2019

Ve středu 22. května v 18:00 hodin proběhne úvodní schůzka před startem suché přípravy. Účast všech hráčů je povinná, sraz je v 17:55 před hlavním vchodem Zimního stadionu Václava Nedomanského.
A-tým SHKM Hodonín podal přihlášku do nového ročníku Krajské ligy
A-Tým
18.5.2019

Ještě to nejsou ani dva měsíce, co skončil premiérový ročník mužů v Krajské lize, a vedení A-týmu SHKM Hodonín po krátké...
VIDEO - Letní příprava hráčů 3. a 4. tříd a mladších žáků
Info
16.5.2019

Suchou část přípravy mládežnických kategorií 3. - 4. třídy společně s kategorií mladší žáci dne 9. 5. 2019 navštívil reg...