SHKM Baník Hodonín
Odvety začínají. Baník po dvou domácích porážkách vyráží do Žďáru nad Sázavou
A-Tým
2.11.2022

Druhá liga nabírá na obrátkách. Ve středu 2. listopadu jsou na programu zápasy už 12. kola, kterým začíná druhá čtvrtina základní části. Hodonínské hokejisty čeká do dvou porážkách v těžkých domácích zápasech cesta na Vysočinu, kde se Křivinkova družina utká se žďárskými Plameny.

Bilance Baníku: 1 - 2 - 1 - 6, skóre 25:38, 10. místo

Poslední zápas: prohra 2:5 v domácím utkání 11. kola s Havířovem, sobota 29. října

Bilance Žďáru nad Sázavou: 3 - 0 - 1 - 4, skóre 21:34, 9. místo

Poslední zápas: prohra 1:7 v domácím utkání 11. kola s Novým Jičínem, sobota 29. října

Poslední vzájemný zápas

28. září 2022: Nováčkovská daň zaplacena. Baník nebyl horším týmem, doplatil na proměňování šancí, HOM vs. ZNS 3:4

Zajímavosti

Měsíc domácích zápasů. Plameny toho v říjnu a na začátku listopadu příliš nenacestují. Od třetího října nastoupil Žďár do šesti zápasů, pět z nich sehráli svěřenci trenéra Sobotky před vlastními diváky. Dnešní duel s Baníkem bude čtvrtým domácím zápasem v řadě, sérii domácích utkání zakončí SKLH o víkendu proti Kopřivnici.

Martin Lojek má střeleckou slinu. Sedmatřicetiletý obránce, který má ve svém „sívíčku“ i pět startů v NHL, je pevnou součástí zadních řad Plamenů už sedmou sezonu. Mistr světa U20 z roku 2001 má letos našlápnuto k nejlepší střelecké sezoně v kariéře. Po sedmi zápasech má na svém kontě už tři trefy a společně s Petrem Štěpánkem se dělí o pozici nejlepšího střelce Plamenů.

Zlý muž Lukáš Jícha. Sedmadvacetiletý útočník Plamenů posbíral v dosavadním průběhu soutěže už 41 trestných minut. Víc v celé lize jich má na svém kontě už jen obránce Havlíčkova Brodu Jiří Vašíček (43). Pro zajímavost, celý tým Valašského Meziříčí má dohromady 60 trestných minut.

Nejčerstvější posila Baníku. V pátek přišel na první trénink Baníku, v sobotu naskočil do premiérového zápasu v zeleno-černých barvách a hned si připsal gólovou trefu. O aktivitě slovenského forvarda Michala Romančíka v minulém utkání hovoří i cekem sedm střeleckých pokusů.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Dolíška (26. Zollpriester) - Šmach, Polesný (A), Škápik (A), Němec, Rauš, Kališ - Janás, Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš (C), Popelka - Dufek, Charvát M., Romančík - Krejčí, Štědrý, Charvát K.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Čermák, Lojek, Pleva (C), Macek, Vašíček, Peslar, Půža – Štola, Adam, Gregar, Grauer, Vaňkovský, Wasserbauer, Štěpánek, Bureš (A), Pilný.