SHKM Hodonín
Liga chvátá kupředu. Hodonínský stadion v neděli hostí bitvu „O krále Slovácka“
Liga chvátá kupředu. Hodonínský stadion v neděli hostí bitvu „O krále Slovácka“
A-Tým
31.10.2021

Na konci října nabrala Krajská hokejová liga pořádné tempo. Po čtvrtečním svátečním kole jsou před desítkou týmů KLM o nadcházejícím víkendu zápasy už osmého kola. V jednom z nich se v bitvě „O krále Slovácka“ utkají dva velcí regionální rivalové – Hodonín a Uherský Ostroh. Obě města jsou od sebe vzdálena jen necelých 40 kilometrů, v tabulce je dělí pouze čtyři body a dvě příčky. O náboj v tomto zápase určitě nouze nebude.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vzájemná bilance pro Baník

Hodonín vs. Uherský Ostroh. Od sezony 2018-19, kdy na hokejovou mapu přibyl A-tým hodonínského SHKM, se spolu oba rivalové utkali už osmkrát. Pětkrát se z výhry radovali zeleno-černí, tří vítězství zapsal soupeř Baníku. Nejpamátnější pro hodonínské příznivce je určitě čtvrté semifinále sezony 2018-19, kdy Baník na ostrožském stadionu po vítězství 10:4 stvrdil postup do finále proti Velkému Meziříčí.

Ostroh zdobí skvělá ofenziva, řádí hlavně duo Mika - Zalubil

Šest zápasů – 37 vstřelených branek. I z této statistiky je celkem jasně vidět, kde je největší síla týmu trenéra Ivana Klaudy. Špatně si ale nevede ani defenziva Ostrožanů. Jedenadvacet obdržených branek řadí HCUO na druhé místo v pořadí nejméně inkasujících týmů.

O většinu branek Ostrohu se postarala především útočná dvojička Mika - Zalubil. Oba forvardi mají naprosto totožné bodové statistiky. Sedmadvacetiletý Vít Mika i o šest let mladší Jakub Zalubil zatížili konta soupeřových golmanů už sedmi góly, k nimž přidali stejný počet gólových přihrávek.

Nejproduktivnějšímu tandemu celé ligy ale zdatně sekundují i další hráči Klaudova týmu. Třetím hráčem Ostrohu, který už získal minimálně 10 kanadských bodů je Lukáš Zalubil (4+6). Pět přesných zásahů mají ve svých statistikách Pavel Flora (5+3) a David Rauš (5+2), nejlepším nahrávačem mužstva je Filip Stránský (1+8).

Jasnou jedničkou v bráně je už třetí rok v řadě jedenatřicetiletý Michal Šurý. Zkušený golman s prvoligovou minulostí letos nastoupil do všech zápasů, v nich si drží velmi dobrý průměr 2.96 branky na utkání. Jen na dvacet minut zatím přepustil své místo svému kolegovi Martinu Peperníkovi.

Někdejší golman Uherského Hradiště nastoupil na poslední třetinu zápasu sedmého kola, v němž Ostrožané vyhráli právě v Uherském Hradišti vysoko 9:6. Šestadvacetiletý brankář ale během jedné třetiny inkasoval hned čtyři góly a dá se tak očekávat, že v neděli pošle trenér Klauda do brankoviště Michal Šurého.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Běhal) - Mikéska, Vyrůbalík (A), Polesný, Crlík, Zlámal, Bílek - Konečný, Dufek A., Polák - Charvát, Peš (C), Vaškovič - Rýpar, Sedlák, Venclík - Filásek, Matuškovič. HOKEJ Uherský Ostroh: Šurý (41. Peprník) - Andrýsek, Kučera (A), Klauda I., Rauš D. (C) - Fuga, Mika, Juračka, Zalubil L., Stránský, Zalubil J., Flora Petr, Galuška L., Rusňák, Rauš M., Flora Pavel.

Rozhodčí

Radim Procházka - Tomáš Chramosta, Dominik Viskot.

Kompletní program 8. kola

Blansko - Kroměříž 1:5
Boskovice - Břeclav 6:5
Technika - Uh. Brod
Hodonín - Uh. Ostroh
Brumov-Bylnice - Uh. Hradiště


další články
Foto: Muži Baníku zahájili letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...