SHKM Baník Hodonín
Ikona novodobé historie hodonínského hokeje přidá další sezonu! Petr Peš bude i letos Baníkem!
Ikona novodobé historie hodonínského hokeje přidá další sezonu! Petr Peš bude i letos Baníkem!
A-Tým
23.9.2022

Srdce a duše hodonínského Baníku známé všem fanouškům pod číslem 40 – Petr Peš, pokračuje v kariéře a podepisuje s Baníkem novou smlouvu! Do Hodonína přišel téměř před dvaceti lety před sezonou 2004-05 jej angažovali Emil Šnoblt starší s Rostislavem Dočekalem. Přišel na skok, výpomoc, vyhrát se a vybudovat si místo mezi znojemskými Orly. Teď proti svému mateřskému klubu bude nastupovat. V Hodoníně, respektive v Ratíškovicích se natrvalo usadil, vybudoval kariéru, založil rodinu a stal se nedílnou součástí hodonínské hokejové značky.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Nadále se tak můžeme těšit, že v zeleno-černém dresu uvidíme nestárnoucího útočníka, který pomáhá hodonínskému hokeji tak, jako i dynamicky se rozvíjející společnost Czech unite mont, s.r.o. Tato navazuje na své dlouholeté zkušenosti a vybudovanou tradici. Specializuje se na výstavbu ocelových a betonových montovaných hal napříč celým průmyslem. Zajišťuje kompletní realizaci montovaných hal na klíč, od projektové dokumentace až po kolaudaci, servis a údržbu.

Speciální poděkování patří především vedení společnosti – Jakubu Rezkovi a Ing. Ladislavu Korbelovi. Děkujeme za podporu!


Petře, v zákulisí se již šeptalo o konci hokejové kariéry hodonínské čtyřicítky. Nakonec je vše jinak. Co bylo zlomovým okamžikem pro to, že ses rozhodl ještě pokračovat?

Já sám jsem kamarádům po sezoně oznámil, že končím. Během léta mi párkrát volal trenér a vedení klubu, že by mě tam rádi měli. Zprvu jsem to řešil jen úsměvem, ale postupem času jsem nad tím začal i uvažovat. Moje podmínka byla, vzhledem ke tréninkovému manku, si to během srpnové přípravy vyzkoušet a pak si sednout a rozumně se pobavit.

Jaká máš očekávání sám od sebe pro tuto sezonu?

Chtěl bych hrát tak, abych byl týmu platný. Nechci nikomu zabírat místo a hrát to „za zásluhy“, naopak budu rád, když budu moct předat mladším klukům pár rad a zkušeností.

Odehráli jsme již všechna přípravná utkání. Můžeš zhodnotit jejich kvalitu a úroveň?

Nechci hodnotit moc úroveň přípravných zápasů, protože každý tým zkouší nové hráče, a ne všechny zápasy se hrají tak moc takticky s důrazem na výsledek.

Jak vidíš letošní druholigovou sezonu a co je týmovým a osobním cílem?

Sezonu vidím z mého pohledu jako mnohem atraktivnější, než druhá liga v posledních letech byla, a to díky zajímavým a ambiciózním týmům, které přibyly. Týmový cíl je jasný, hrát pěkný hokej pro naše fanoušky a udělat playoff.

Profil Petra Peše na Eliteprospects

další články
Martin Vyrůbalík: Cílem je hrát důstojný hokej a postoupit do play-off
Info
26.9.2022

Po čtyřech letech od svého založení se podařilo hokejistům SHKM Baník Hodonín postoupit do 2. ligy. Cesta to byla dlouhá...
Viktor Běhůnek: Nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky
Info
26.9.2022

V osmnácti letech patří k nejmladším článkům nově se tvořícího B-týmu Baníku. Je hodonínským odchovancem, ale dorostenec...
Výborně! Omlazený B-tým nasázel na úvod i díky šesti bodům Davida Janáse Uherskému Hradišti devět gólů!
A-Tým
25.9.2022

Zeleno-černí měli v prvním mistrovském utkání sezony pomalejší rozjezd, hosté díky dvěma přesilovkovým trefám relativně ...