SHKM Hodonín
Důležitá informace: Playoff klepe na dveře, Baník však stále vyhlíží svého čtvrtfinálového soupeře
Důležitá informace: Playoff klepe na dveře, Baník však stále vyhlíží svého čtvrtfinálového soupeře
A-Tým
19.2.2019

Uteklo to jako voda. Před čtrnácti týmy Krajské soutěže mužů je poslední kolo základní části, které rozhodne o tom, kdo doplní pětici týmů, které si již dokázaly zajistit postup do vyřazovacích bojů. Mezi touto pěticí jsou také hokejisté hodonínského SHKM, kteří ale stále čekají na jméno svého čtvrtfinálového soupeře. Jaký je jízdní řád letošního playoff a jaké komplikace musí zástupci Baníku v posledních dnech řešit? Odpovědi na všechny otázky, které mezi fanoušky kolují, se dozvíte v následujících řádcích.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Playoff má zatím jisté pět mužstev

Už delší čas mají jistotu postupu do vyřazovacích bojů první čtyři týmy tabulky Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína, mezi kterými najdeme také hokejisty hodonínského SHKM. Spolu s Baníkem se na vrchol sezony připravují také ve Velkém Meziříčí, Uherském Ostrohu, Boskovicích a v Kroměříži.

Na postavení prvních pěti mužstev už nemůže závěrečné kolo základní části vůbec nic změnit, Baník půjde do playoff ze druhého místa, Velké Meziříčí jako vítěz z místa prvního, třetí skončí Uherský Ostroh. Všechny tyto týmy si musí na své čtvrtfinálové soupeře počkat do nedělního večera, kdy bude poslední kolo základní části dohráno.

V tuto chvíli je známa jedna jediná čtvrtfinálová dvojice, kterou tvoří SKMB Boskovice a HK Kroměříž.

O tři volná místa se porve čtveřice týmů

Střed tabulky je neuvěřitelně vyrovnaný a před závěrečným kolem je rozdíl mezi šestou Velkou Bíteší a devátým Uničovem pouhé dva body. Mezi tyto celky se ještě vklínila mužstva Uherského Brodu a Blanska. Tato čtveřice si to ve víkendovém 26. kole rozdá o tři zbývající vstupenky do playoff.

V sobotu se v přímém souboji střetnou Uherský Brod s Blanskem a Uničov pojede bojovat o naději do Kroměříže. V neděli pak Uherský Ostroh přivítá Velkou Bíteš a definitivní konečnou podobu tabulky a tím pádem i dvojice pro čtvrtfinále playoff budeme znát až v neděli 24. února večer.Komplikace s termínem prvního čtvrtfinálového zápasu Baníku

Vyrovnanost tabulky je pro atraktivitu soutěže jistě jenom dobře, vedení SHKM Hodonín však tento stav přidělává nečekané starosti. Proč? Ve středu 27. února, kdy má být playoff krajské ligy zahájeno prvními čtvrtfinálovými zápasy, a SHKM má začínat tuto sérii na svém stadionu, je na programu také poslední kolo druhé ligy, v němž SHK Hodonín hostí na svém ledě Draky ze Šumperka.

Z tohoto důvodu vedení SHKM už několik dní projednává s potenciálními soupeři možné varianty toho, kdy by se mohlo první čtvrtfinálové utkání Krajské ligy odehrát. Nejpravděpodobnější varianta je ta, že zeleno-černí své první čtvrtfinálové utkání odehrají o den dříve, tedy v úterý 26. února. Ve hře je ale také možnost, že klub bude muset sáhnout ke změně pořadatelství.

Varianta A - Uherský Brod / Blansko / Uničov

Pakliže po víkendovém kole skončí na sedmém místě někdo z trojice Uherský Brod - Blansko - Uničov, sehrají první zápas čtvrtfinálové série hráči SHKM se svým soupeřem už v úterý 26. února (začátek v 18:00) na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně. Druhé a třetí utkání by proběhlo podle termínové listiny.

Varianta B - Velká Bíteš

Pokud na sedmém místě po základní části skončí hokejisté Velké Bíteše, bude se první zápas čtvrtfinálové série hrát ve středu 27. února (začátek v 18:00), změní se však pořadatelství. První duel by hostil bítešský zimní stadion, odvetné a případné třetí utkání by se hrálo na hodonínském ledě.

Klub z Velké Bíteše nemůže přistoupit na možnost, že by se první utkání uskutečnilo o den dříve. Důvodem je to, že velká část hráčů HC Spartak Velká Bíteš nastupuje zároveň za hokejový tým Masarykovy univerzity, který v úterý 26. února nastoupí proti BO Ostrava.


Čtvrtfinále

(1) HHK Velké Meziříčí - VBI / UHB / BLA / UNI (8)
(2) SHKM HODONÍN - VBI / UHB / BLA / UNI (7)
(3) HOKEJ Uh. Ostroh - VBI / UHB / BLA / UNI (6)
(4) SKMB Boskovice - HK Kroměříž (5)

Termíny: středa 27.2., pátek 1.3., neděle 3.3.
Čtvrtfinálové série se hrají na dvě vítězná utkání.

Semifinále

ČF1 - ČF4
ČF2 - ČF3

Termíny: středa 6.3., pátek 8.3., neděle 10.3., pátek 15.3., neděle 17.3.
Semifinálové série se hrají na tři vítězná utkání.

Finále

SF1 - SF2

Termíny: středa 20.3., pátek 22.3., neděle 24.3., pátek 29.3., neděle 31.3.
Finálová série se hraje na tři vítězná utkání.

další články
Potvrzeno! Trenér Jan Prčík bude pokračovat na lavičce A-týmu SHKM!
Info
20.5.2019

Hokejisty A-mužstva SHKM Hodonín bude i v příští sezoně vést Jan Prčík. Zkušený kouč dovedl tým kolem kapitána Zdeňka Ku...
Sraz hráčů juniorského týmu
Info
20.5.2019

Ve středu 22. května v 18:00 hodin proběhne úvodní schůzka před startem suché přípravy. Účast všech hráčů je povinná, sraz je v 17:55 před hlavním vchodem Zimního stadionu Václava Nedomanského.
A-tým SHKM Hodonín podal přihlášku do nového ročníku Krajské ligy
A-Tým
18.5.2019

Ještě to nejsou ani dva měsíce, co skončil premiérový ročník mužů v Krajské lize, a vedení A-týmu SHKM Hodonín po krátké...
VIDEO - Letní příprava hráčů 3. a 4. tříd a mladších žáků
Info
16.5.2019

Suchou část přípravy mládežnických kategorií 3. - 4. třídy společně s kategorií mladší žáci dne 9. 5. 2019 navštívil reg...