SHKM Baník Hodonín
Drtiči dotáhli do úspěšného konce příchod útočníka Adama Popelky
Drtiči dotáhli do úspěšného konce příchod útočníka Adama Popelky
A-Tým
25.7.2022

Na soupisku A-týmu SHKM přibylo jméno devátého útočníka. Je jím jedenadvacetiletý Adam Popelka. Rodák z Prostějova odehrál většinu své dosavadní kariéry v brněnské Kometě, jejíž dres nosil v dorostu, juniorce a naposledy i v druholigovém B-týmu.

autor:
Jan Hochman, foto: hc-kometa.cz
Sdílejte článek
 

188 centimetrů vysoký útočník rozhodně umí dát gól, o čemž svědčí třeba 28 zásahů v 35 zápasech extraligy mladšího dorostu v sezoně 2016-17, díky kterým byl Adam jasně nejlepším střelcem týmu Komety Brno.

V roce 2019 vedly kroky Adama Popelky na druhý konec republiky – do Chomutova. U pirátů se mu dařilo zejména v DHL Superpoháru (juniorská soutěž), v níž v osmi zápasech zaznamenal devět kanadských bodů (4+5).

V ročníku 2020-21 měla být další štací juniorka Plzně. Za indiány ale stihl odehrát jen šest utkání (0+3), zbytek sezony ukončil koronavirus. V loňském ročníku poprvé okusil mužský hokej a to v jemu dobře známém modro-bílém dresu brněnské Komety.

V barvách B-týmu Komety nastoupil do 31 střetnutí 2. ligy, ve kterých posbíral celkem 16 kanadských bodů za pět přesných tref a jedenáct asistencí. Adam patří mezi hráče, kteří moc často nefaulují. Za posledních pět sezon (156 zápasů) si odpykal jen 56 trestných minut.

Statistiky Adama Popelky


další články
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
7.8.2022

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Hledá se Baníček! Staň se duší našeho maskota třeba právě ty!
Info
5.8.2022

Chceš být součástí domácích utkání Baníku? Umíš bruslit a baví tě dělat show? Jsi kreativní a jsi pro každou legraci? Má...
Foto + video: A-tým Baníku poprvé vyjel na led
A-Tým
4.8.2022

Druholigový nováček SHKM Baník Hodonín má za sebou první trénink na ledě. Trenér Radko Křivinka přivítal na úvodním trén...
Tradice pokračuje. Hokejisté Baníku i letos nazují kopačky a vyzvou k souboji hráče FC Nesyt
Info
1.8.2022

V sobotu 13. srpna se uskuteční už třetí ročník přátelského exhibičního fotbalového utkání mezi týmy FC Nesyt Hodonín a ...