SHKM Hodonín
Chcete si zahrát v chystaném filmu Smečka?
Chcete si zahrát v chystaném filmu Smečka?
Info
20.6.2019

Hokejový Zlín čeká zajímavé léto. Na pár týdnů obsadí zimní stadion a okolí filmaři, který zde budou natáčet celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského, absolventa Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně. Film ponese název Smečka a tvůrci hledají vhodné typy na kompars. Jde o snímek pro teenagery z hokejového prostředí, tématem je také šikana. "Hodně vychází z mých osobních zkušeností, hrál jsem 16 let hokej," řekl Polenský, který snímek představil na zlínském filmovém festivalu.

autor:
tyden.cz, Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Ke Zlínu má režisér vazbu také díky tomu, že zde studoval filmovou školu. Ve městě ho zaujal také zimní stadion. Snímek navíc získal podporu Zlínského kraje.

Smečka vypráví o talentovaném šestnáctiletém hokejovém brankáři Davidovi, jenž nastupuje do nového hokejového týmu, který jej však nepřijímá. David také čelí šikaně. "Šikana je samozřejmě hrozná věc, zažil jsem to sám, tak vím, co to může s člověkem udělat.

Člověk se dostane do nejhlubších depresí a vůbec si nevěří. Na druhou stranu postupem času, když se s tím člověk dokáže vyrovnat, tak to může člověka posílit, ale samozřejmě šikanu rozhodně nechceme obhajovat," uvedl režisér.

Natáčení začne 22. července, hotovo by mělo být na konci srpna. "Nejtěžší zatím bylo obsazení mladých herců, objeli jsme všechny herecké konzervatoře, viděli jsme přes stovku kluků a holek. Obsazení holek nebyl problém, obsazení kluků byl problém," uvedl Polenský, podle kterého se dělalo také několik castingů. "Zbývala jedna zásadní postava šprýmaře, který dodává filmu humor. Našli jsme ho až ve Zlíně mezi skutečnými hokejisty," uvedl Polenský. Ve filmu budou hrát mladí studenti herectví i neherci, skuteční hokejisté.

"Nyní budou intenzivní herecké zkoušky, pojedeme i na týdenní pobyt do Vizovic, aby hokejisté a herci vytvořili autentický tým," uvedl Polenský. Jedním z herců bude Tomáš Mrvík, který byl za svou roli ve snímku Všechno bude nominován na Českého lva za rok 2018 v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Ve filmu by se v menších rolích mohli objevit i bývalí či současní hráči NHL.

Snímek Smečka by měl být hotový na konci letošního roku, míří do kin a na festivaly. Film podle producenta Jana Froňka necílí jen na Česko a Slovensko, díky popularitě hokeje jde o mezinárodní téma.

Pokud máte zájem si ve filmu Smečka zahrát, kontaktujte paní Andreu Miklasovou (kontakt najdete na přiloženém letáku).

další články
Splnil úkol od agenta, sestříhal video a uspěl na draftu. Paráda, těší Radka Kučeříka
Rozhovor
3.7.2019

Krátce po draftu NHL, který byl předminulý týden, se ve čtvrtek konal výběr zahraničních talentovaných hokejistů pro tým...
Obránce Radka Kučeříka si v draftu CHL vybral tým Saskatoon Blades!
Info
28.6.2019

Hodonínského odchovance a mládežnického reprezentanta, který v posledních letech hájí barvy brněnské Komety, si na celko...
Realizační týmy SHKM pro sezonu 2019-20
Info
27.6.2019

Letní příprava všech kategorií hokejového klubu SHKM Hodonín je u konce. Před pár dny jsme fanouškům přinesli informace ...
Stravování mladých sportovců #5: Tuky
Info
26.6.2019

Vedle sacharidů, se kterými nás MUDr. Marie Skalská seznámila v minulých dílech, jsou dalšími základními složky potravy ...