SHKM Baník Hodonín
Ve středu 25. ledna bude Baník se Znojmem hrát HOKEJ PROTI RAKOVINĚ
Ve středu 25. ledna bude Baník se Znojmem hrát HOKEJ PROTI RAKOVINĚ
A-Tým
22.1.2023

Za oceánem oblékají hráči NHL i nižších soutěží fialové dresy na podporu boje proti rakovině už od konce minulého století. Letos od vzniku této skvělé myšlenky uběhne už 25 let. V posledních letech se tato bohulibá aktivita přenesla i na česká a moravská kluziště. Teď se k zástupu klubů, které oblékly dresy se specifickou fialovou barvou, přidají v domácím zápase 32. kola 2. ligy proti znojemským Orlům i hokejisté SHKM Baník Hodonín.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Hokej proti rakovině

S myšlenkou na tuto akci si vedení Baníku pohrávalo už v roce 2020, tehdy ale plány zhatila předčasně ukončená sezona. Letos už ale konečně vše klaplo. „Dresy a jejich grafickou podobu jsme připravovali už od začátku sezony, s výrobou jsme ale pochopitelně čekali až do poslední chvíle, abychom měli připravený dres pro každého hráče, který do utkání nastoupí,“ říká předseda klubu Karel Lidák.

Dresy mají typickou fialovou barvu a jsou vyrobeny speciálně jen pro utkání 32. kola východní skupiny 2. ligy, v němž Baník na svém ledě přivítá hokejisty Znojma. „Jde o dresy určené jen pro tento speciální zápas. O výrobu se postaral náš partner firma Ace Sport, které bych chtěl touto cestou moc poděkovat za skvělou spolupráci a podporu našeho klubu a dobré věci,“ dodává Lidák.


Dresy půjdou do on-line dražby

Vydražte si dres svého oblíbeného Drtiče a podpořte dobrou věc! Jedinečné dresy ze zmiňovaného utkání proti Znojmu si bude moci každý příznivec hodonínského hokeje vydražit v internetové aukci. K dispozici bude celkem šestadvacet dresů (hraných i nehraných), jejichž exkluzivita bude zaručena certifikátem pravosti. „V tomto designu nebude nikdy v budoucnu vyroben žádný jiný dres, i proto věříme, že o ně bude mezi našimi fanoušky velký zájem,“ prozrazuje Karel Lidák.

Ve stále relativně krátké historii A-týmu Baníku jde už o čtvrtou podobnou aukci. V předchozích třech se podařilo vydražit dresy za téměř 100 tisíc korun. Aukce na podporu mládeže SHKM, Aukce na konto „Tornádo“, Aukce pro Matýska.Výtěžek z aukce poputuje do hodonínské nemocnice

Pátým nejčastěji diagnostikovaným typem rakoviny v České republice je rakovina ledvin. Ročně je hlášeno přes 3100 nádorů ledvin a výskyt neustále stoupá. I proto jsme se rozhodli, že kompletní výtěžek z aukce dresů věnujeme hemodialyzačnímu středisku hodonínské nemocnice. To pomáhá pacientům s onemocněním ledvin už téměř půl století.

Středisko bylo otevřeno v roce 1976 díky iniciativě tehdejšího primáře interního oddělení a vedoucího lékaře Jindřicha Berky, a to jako deváté v Československu. Až do roku 1989 sídlilo v prvním patře hlavní budovy nemocnice. Koncem osmdesátých let ale kapacita nestačila, v říjnu roku 1989 se proto otevřel nový objekt likusového typu hned u hlavní vrátnice nemocnice.

Tyto prostory však po více než dvaceti letech provozu přestaly vyhovovat a v roce 2015 se středisko opět stěhovalo. „Jedinou možností byla demolice a výstavba nového střediska v budově hematologicko-transfuzního oddělení,“ uvedla tehdejší ředitelka Nemocnice Hodonín Věra Dostálová.

V roce 2015 tak byl zahájen provoz v nově zrekonstruované budově hematologicko-transfuzního oddělení. Středisko zajišťuje péči o pacienty z Kyjovska, Veselska a Hodonínska. Hemodialyzační středisko hodonínské nemocnice v současnosti pečuje téměř o stovku pacientů, kteří sem dochází nejčastěji 2 - 3 krát týdně. Ročně provede více než 10.000 hemodialýz.

Více informací o problematice rakoviny ledvin

Virtuální prohlídka hemodialyzačního střediska Nemocnice Hodonín


Limitované sady puků a samolepek

Během utkání budou ve fanshopu k dostání limitované sady speciálních puků a samolepek. Puků je vyrobeno pouze dvacet, samolepkových archů ve velikost A5 padesát.