SHKM Hodonín
Jakub Zollpriester: Zápas se nám podařilo týmově ubojovat
Jakub Zollpriester: Zápas se nám podařilo týmově ubojovat
A-Tým
16.1.2020

Na Hané si připsal celkem čtyřicet úspěšných zákroků a byl základním stavebním kamenem důležitého vítězství. Od ještě větší radosti jej dělilo jen třináct vteřin, až v čase 59:47 mu totiž domácí sebrali naději na první čisté konto v sezoně i v krátké historii A-týmu SHKM Hodonín. Týmový úspěch byl ale pro golmana Jakuba Zollpriestera důležitější. „Inkasovaný gól mrzí. Od nuly mě dělilo pouhých třináct vteřin. Každopádně důležitější bylo, odvézt si z Hané tříbodové vítězství, a to se nám podařilo,“ říká strážce hodonínského brankoviště.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Kubo, s Kroměříží to byl hodně důležitý zápas. Brali jste to tak, že hrajete de-facto o šest bodů?

Ano. Navíc, pro nás je momentálně každý zápas důležitý. Je totiž také možné, že se v prvním kole playoff potkáme s Kroměříží zase.

Vyšel vám začátek střetnutí, po 44 vteřinách jste šli do vedení. Uklidnila vás tato trefa?

Otevřít střelecké skóre je vždy lepší, než dotahovat brankové manko. Na druhou stranu, vedli jsme jen o jednu branku a do konce zápasu zbývalo 59 minut. To je de-facto celé utkání, ve kterém se může ledacos změnit.

V závěru první periody pak Aleš Dufek ve dvojnásobném oslabení zvýšil vedení už na 0:2. Jak jsi tuto trefu viděl ze své pozice v brankovišti?

Aldovi se podařilo dostat do útočného pásma, jel z rohu, šikovnou kličkou si odstavil protihráče a zkusil zakončit. Vystřelil backhandem a kotouč se štěstím skončil v brance.

Domácí od druhé třetiny hodně přidali na obrátkách i na střelbě. Asi ses v brankovišti vůbec nenudil…

Je to tak. Práce jsem měl od druhé třetiny spoustu. Domácí se hodně tlačili do zakončení. Nicméně se nám ale podařilo zápas týmově ubojovat.

K vychytané nule, která by mimochodem byla vůbec první v krátké historii klubu, chybělo opravdu málo. Jak moc tě branka inkasovaná třináct vteřin před koncem utkání mrzí?

Mrzí, od nuly mě dělilo pouhých třináct vteřin. Každopádně důležitější bylo, odvézt si z Hané tříbodové vítězství, a to se nám podařilo.

S Kroměříží jste už podruhé v sezoně uhráli fotbalový výsledek 2:1. Když to porovnáme s ostatními zápasy, kdy padá v průměru až násobně víc gólů, čím to, že zrovna v duelech s Hanáky jsou střelci tak málo úspěšní?

Možná je to tím, že obě mužstva se takové zápasy snaží hrát více ze zajištěné obrany.

Na čtvrté místo ztrácíte jeden bod, do konce základní části zbývá ještě šest kol. Je pokus o posun na čtvrtou pozici hlavním cílem pro konec základní části?

Ano, vzhledem k tomu, že bychom rádi začínali playoff na domácím ledě, chceme se po základní části umístit co nejlépe, tedy nejhůře na čtvrté příčce.

V neděli vás čeká další těžký soupeř. Proti Ostrohu navíc nastoupíte ve speciálních dresech? Jak se na zápas těšíš?

Na zápas s Ostrohem, se kterým obvykle hrajeme vyrovnanou partii, se těším. I proto, že oblékneme speciální dresy, které jsme měli možnost si sami vybrat. Myslím, že jsou designově velmi pěkné. Také mě samozřejmě těší, že právě tyto dresy půjdou na dobrou věc a podpoříme tak hodonínský mládežnický hokej.

Děkuji za rozhovor.

další články
Zástupci Nesytu a Baníku předali výtěžek z fotbalové benefice
A-Tým
29.9.2020

Dnes dopoledne se Tom Polák a trenér fotbalistů Nesytu Petr Chramosta vydali do Brna, kde se setkali s ředitelem Masaryk...
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
A-Tým
29.9.2020

Podle jeho vlastních slov raději připravuje šance svým spoluhráčům. I přesto je Jakub Sajdl aktuálně druhým nejlepším st...
Hradiště odjíždí s pořádnou nadílkou, Jakub Sajdl zaznamenal hattrick!
A-Tým
28.9.2020

Hokejisté Baníku jsou i po třetím kole KLM stoprocentní. Do svátečního zápasu sice vstoupilo lépe hostující mužstvo, Drt...
Sváteční odpoledne ve znamení hokeje, Baník v pondělí přivítá Uherské Hradiště
A-Tým
27.9.2020

Krajská liga nabírá na začátku sezony pořádnou rychlost. Po sobotním vítězství a historickém čistém kontu pokračuje sout...