SHKM Hodonín
Pavel Matěj si zahraje na prestižním Hlinka Gretzky Cupu!
Pavel Matěj si zahraje na prestižním Hlinka Gretzky Cupu!
Info
26.7.2019

Hlavní trenér české reprezentace do 18 let Karel Beran oznámil po dvojzápase ve Švýcarsku konečnou nominaci na Hlinka Gretzky Cup, který hostí od 5. do 10. srpna Břeclav a Piešťany. Mezi čtyřiadvacítku vyvolených se dostal také hodonínský odchovanec a v současné době útočník třineckých Ocelářů Pavel Matěj!

autor:
Jan Hochman, Martin Voltr, foto: Jan Malý
Sdílejte článek
 

„Je to velká motivace. Určitě bych si tam chtěl zahrát. Byl jsem se tam hodně krát podívat, jelikož to mám do Břeclavi kousek. Zahrát si na tomto turnaji je takový můj nejbližší cíl,“ říkal v polovině února letošního roku v rozhovoru pro klubový web SHKM útočník Pavel Matěj, když se vrátil ze zlatého evropského olympijského festivalu mládeže.

O necelého půl roku později se rodák z Rohatce a ochovanec SHKM Hodonín dočkal. Po přípravné akci ve švýcarském Romanshornu, kde Češi zvítězili nad domácími vrstevníky 5:1 a 4:1 (Pavel Matěj pečetil v poslední minutě vítězství gólem na 4:1), už neudělali trenéři v nominaci žádné změny. Hned při zpáteční cestě oznámili všem hráčům, že s nimi počítají na prestižní turnaj.

„Do poslední chvíle jsme uvažovali o tom, jak bude nominace vypadat. Po druhém zápase jsme si ještě před odjezdem udělali krátkou poradu a usoudili, že tenhle mančaft necháme pohromadě. Věříme, že uspěje,“ říká hlavní kouč Karel Beran.

„Měli jsme nějaké otazníky, ale kluci splnili ve Švýcarsku to, co bychom od nich očekávali. Proto jsme už do sestavy na turnaj nechtěli sahat,“ doplňuje.

V konečné nominaci figurují tři brankáři, osm obránců a třináct útočníků. Pouze gólman Nick Malík se ve Švýcarsku nepředstavil, a to z důvodu zranění, do startu Hlinka Gretzky Cupu by měl být ale v pořádku. Právě Malík a útočník Pavel Novák se zúčastnili už loňského turnaje, brankář Jan Bednář a forvard Jan Myšák zase dubnového mistrovství světa do 18 let.

Česká reprezentace se sejde v Břeclavi ve středu 31. července. Po dvoufázových trénincích na ledě vyjede v sobotu 3. srpna od 18:30 k poslednímu přípravnému utkání proti Spojeným státům, do Hlinka Gretzky Cupu pak vstoupí v pondělí 5. srpna od 19:00 utkáním proti Švýcarsku.

V základní skupině ji dále čekají Finsko a Kanada, účastníky druhé skupiny v Piešťanech jsou Slovensko, Švédsko, Rusko a USA. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší týmy do semifinále, zbylé celky budou hrát o konečné umístění. Finále je na programu v sobotu 10. srpna.

Nominace na Hlinka Gretzky Cup

Brankáři (3):
Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec), Pavel Čajan (Liberec).

Obránci (8):
Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci (13):
Štěpán Macháček, PAVEL MATĚJ (oba Třinec), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko).

Realizační tým:
Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékaři: MUDr. Miroslav Budoš / MUDr. Jiří Dvořák
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustodi: Pavel Štechmüller a Jan Vejvoda


další články
Mezinárodní turnaj MyPos Cup 2019 klepe na dveře
Info
14.8.2019

Poslední prázdninový víkend bude na hodonínském zimním stadionu patřit mladým hokejovým nadějím ročníku 2009. Už potřetí...
A-mužstvo se dnes poprvé sešlo před nástupem na led
A-Tým
13.8.2019

A-týmu dnes začala poslední fáze přípravy na novou sezonu. Ještě než hráči, doufejme, že už po neděli, naskočí na led, absolvují několik tréninkových dávek na suchu.
Přijďte v pondělí 23. září v 15:15 na ZS v Hodoníně na akci Týden hokeje!
Info
12.8.2019

V pondělí 23. září 2019 v 15:15 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si z...
Pavel Matěj: Páté místo je malou náplastí, ale fakt jen malou
Rozhovor
10.8.2019

Hodonínský odchovanec a v současné době útočník ocelářů z Třince Pavel Matěj nakonec bere spolu se svými spoluhráči z re...