G-mont Hodonín
 
 
 

Hodonín bude mít druhý hokejový tým mužů

úterý 22.5.2018 | Lucie Bydžovská, foto: denik.cz, hc-olomouc.cz |   |

Hodonín bude mít druhý hokejový tým mužů Hodonínští hokejisté se vracejí do krajského přeboru. Nový tým bude stavět na zkušenosti bývalých druholigových hráčů a mládí juniorů. Kapitán extraligové Olomouce Martin Vyrůbalík stojí za plány nového hokejového týmu mužů v jeho rodném Hodoníně. „Pro kluky z juniorky SHKM Hodonín se naskýtá šance zapojit se do dospělého hokeje. Budou mít větší příležitost přičichnout k seniorské hře v krajském přeboru než ve vyšší soutěži,“ řekl Vyrůbalík.

 
 

Přechod juniorům mezí dospělé podle něj hodně ztěžuje konkurence. „My se jim to budeme snažit co nejvíc ulehčit,“ podotkl Vyrůbalík. Spolu s mládežnickým hokejovým klubem oslovil s myšlenkou nového hokejového týmu v Hodoníně i tamní firmy. „Jedna sezona se zkusila ve spolupráci s SHK, ale bohužel po roce byl z jeho strany projekt ukončen,“ uvedl předseda SHKM Karel Lidák. O chod nového týmu se postará G-mont spolu se Stavební firmou Plus.

„Věřím, že založení druhého týmu mužů, i vzhledem k reorganizaci mládežnických soutěží, je důležitým a dobrým krokem pro budoucí začleňování hodonínských odchovanců do dospělého hokeje. A to je naším hlavním cílem a mottem,“ nadchl se zástupce sponzora Josef Anovčín. Podporu přislíbila i firma G-mont.„Jako dlouhodobý výrazný sponzor mládeže v Hodoníně mám zájem, abychom mohli naše mládežnické odchovance rozvíjet i v dospělém věku. Jde o přirozenou návaznost,“ řekl jednatel Vít Bukovský. Přípravy nového týmu, který by nastupoval v krajském přeboru, jsou v plném proudu. Bude mít ale dost hráčů? „Věříme, že je tu spousta kluků, hlavně Hodoňáků, kteří budou chtít pokračovat v kariéře. Čas na shánění hráčů ještě máme. Období letních příprav teprve začíná. V tomto období se mužstvo přihlašuje do krajského přeboru,“ sdělil Vyrůbalík.

Někteří mladí hodonínští odchovanci hráli v minulých sezonách jinde. „Nejenže hráli po okolních městech, ale na přestup odešlo dost hráčů, kteří nemají aktuálně výkonnost na vrcholový hokej. Chtěli by ale zkoušet štěstí a tohle je pro ně ideální start v dospělém hokeji,“ doplnil Lidák. Nově vzniklý celek bude nastupovat pod záštitou SHKM Hodonín.

„Začátky jsou vždycky těžké, ale já věřím, že společnými silami můžeme mít všichni z hokeje radost,“ upozornil Vyrůbalík. Nynější předsedkyně druholigových Drtičů Jana Gajošová se nechtěla ke vzniku nového týmu pro krajský přebor příliš vyjadřovat. „Zatím to nebudu komentovat,“ reagovala Gajošová.

Fanoušci hodonínského hokeje se tak mohou těšit na zajímavá utkání nejen ve druhé lize, ale i v krajském přeboru. „Zařazení mladých, ale i starších hokejistů do nového týmu přispěje k dalšímu rozvoji tohoto populárního sportu na Hodonínsku a může být nakonec prospěšné pro obě mužstva,“ dodal příznivec hodonínského hokeje Štefan Petrik.


Martin Vyrůbalík v dresu HC Olomouc (foto: hc-olomouc.cz)


HODONÍNŠTÍ HOKEJISTÉ SE VRACEJÍ DO KRAJSKÉHO PŘEBORU! Za plány nového hokejového týmu stojí kapitán extraligové Olomouce a hodonínský rodák Martin Vyrůbalík. Více informací najdete na našem webu. Původní foto: olomouckadrbna.cz #hodonin #hokej #hockey #icehockey #drtici #banik #newera

Příspěvek sdílený Oficiální profil SHKM Hodonín (@shkmhodonin),

 
 
 
Aktuální články
 
Copyright © 2003-2018 SHKm G-mont Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt