SHKM Hodonín
Hodonín bude mít druhý hokejový tým mužů
Hodonín bude mít druhý hokejový tým mužů
A-Tým
22.5.2018

Hodonínští hokejisté se vracejí do krajského přeboru. Nový tým bude stavět na zkušenosti bývalých druholigových hráčů a mládí juniorů. Kapitán extraligové Olomouce Martin Vyrůbalík stojí za plány nového hokejového týmu mužů v jeho rodném Hodoníně. „Pro kluky z juniorky SHKM Hodonín se naskýtá šance zapojit se do dospělého hokeje. Budou mít větší příležitost přičichnout k seniorské hře v krajském přeboru než ve vyšší soutěži,“ řekl Vyrůbalík.

autor:
Lucie Bydžovská, foto: denik.cz, hc-olomouc.cz
Sdílejte článek
 

Přechod juniorům mezí dospělé podle něj hodně ztěžuje konkurence. „My se jim to budeme snažit co nejvíc ulehčit,“ podotkl Vyrůbalík. Spolu s mládežnickým hokejovým klubem oslovil s myšlenkou nového hokejového týmu v Hodoníně i tamní firmy. „Jedna sezona se zkusila ve spolupráci s SHK, ale bohužel po roce byl z jeho strany projekt ukončen,“ uvedl předseda SHKM Karel Lidák. O chod nového týmu se postará G-mont spolu se Stavební firmou Plus.

„Věřím, že založení druhého týmu mužů, i vzhledem k reorganizaci mládežnických soutěží, je důležitým a dobrým krokem pro budoucí začleňování hodonínských odchovanců do dospělého hokeje. A to je naším hlavním cílem a mottem,“ nadchl se zástupce sponzora Josef Anovčín. Podporu přislíbila i firma G-mont.„Jako dlouhodobý výrazný sponzor mládeže v Hodoníně mám zájem, abychom mohli naše mládežnické odchovance rozvíjet i v dospělém věku. Jde o přirozenou návaznost,“ řekl jednatel Vít Bukovský. Přípravy nového týmu, který by nastupoval v krajském přeboru, jsou v plném proudu. Bude mít ale dost hráčů? „Věříme, že je tu spousta kluků, hlavně Hodoňáků, kteří budou chtít pokračovat v kariéře. Čas na shánění hráčů ještě máme. Období letních příprav teprve začíná. V tomto období se mužstvo přihlašuje do krajského přeboru,“ sdělil Vyrůbalík.

Někteří mladí hodonínští odchovanci hráli v minulých sezonách jinde. „Nejenže hráli po okolních městech, ale na přestup odešlo dost hráčů, kteří nemají aktuálně výkonnost na vrcholový hokej. Chtěli by ale zkoušet štěstí a tohle je pro ně ideální start v dospělém hokeji,“ doplnil Lidák. Nově vzniklý celek bude nastupovat pod záštitou SHKM Hodonín.

„Začátky jsou vždycky těžké, ale já věřím, že společnými silami můžeme mít všichni z hokeje radost,“ upozornil Vyrůbalík. Nynější předsedkyně druholigových Drtičů Jana Gajošová se nechtěla ke vzniku nového týmu pro krajský přebor příliš vyjadřovat. „Zatím to nebudu komentovat,“ reagovala Gajošová.

Fanoušci hodonínského hokeje se tak mohou těšit na zajímavá utkání nejen ve druhé lize, ale i v krajském přeboru. „Zařazení mladých, ale i starších hokejistů do nového týmu přispěje k dalšímu rozvoji tohoto populárního sportu na Hodonínsku a může být nakonec prospěšné pro obě mužstva,“ dodal příznivec hodonínského hokeje Štefan Petrik.


Martin Vyrůbalík v dresu HC Olomouc (foto: hc-olomouc.cz)


další články
Andreas Jajcay: Čtvrté místo je pěkné, ale samozřejmě bychom chtěli být výš
A-Tým
18.11.2018

Na ledě Brumova-Bylnice byl člen druhé útočné formace neustále vidět a zatápěl obraně domácího celku. Z utkání si nakone...
Drtiči se po třech venkovních zápasech představí i před domácím publikem
A-Tým
17.11.2018

Baník si z pátečního nelehkého duelu proti Brumovu-Bylnice uloupil tři body. Nyní ho ale čeká úplně jiný soupeř. Soupeř,...
Patrik Lidák: Malá hřiště nám moc nevyhovují, jsme tým hlavně do kombinace
A-Tým
17.11.2018

Jedenáct zápasů čekal na svůj první gól sezony, ve včerejším utkání na ledě brumovského zimního stadionu se dočkal. Obrá...
DOR: Z napínavého duelu v Orlové berou Drtiči všechny body
U16
17.11.2018

Čtvrté vítězství v nadstavbové části zapisují hodonínští dorostenci. Svěřenci trenéra Kytlici si dnes před obědem poradi...